Jdi na obsah Jdi na menu
 

duha.png

 

Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí. Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

 

– Autor neznámý, Duhový most

Andy Vi-Zu-Ky CS

2.7.1980 - 28.11.1992

o: Gaspard Debyró CS x m: Zita Bosmet CS

Andy byl můj ochránce, učitel, parťák na vylomeniny a veliký kamarád, člen rodiny. Díky němu miluji plemeno boxer, díky němu jsem v 7 měsících chodila, díky němu jsem milovala krky s rýží, díky němu jsem mohla chodit ven na procházky, díky němu jsem se nemusela ničeho bát, díky němu je tohle všechno :-) DÍKY!

 

Aldo Antyny CS

2.7.1994 - září 2004

o: Sieger Debyró CS x m: Heidy z Klánochaty CS

Zkoušky: chovný svod, BH, ZV1, IPO1, ZCH 5

Výstavy: vždy výborný s pořadím, Krajský vítěz

Krytí: Floranz Debyró CS štěňata 2/5, Helga Altboxo 1 štěně, Hedvika Altbox štěňata 3/4, Nensy Debyró CS štěňata 5/5, Nastasa Debyró CS štěňata 1/5

 

Andy II. byl pro mě vstup do sportovní kynologie se vším všudy. Začala jsem chodit pravidelně na cvičák, stala jsem se členem ZKO a ÚP Střední čechy, prošli jsme "základním kurzem poslušnosti", složili jsme pár zkoušek, jezdili na výstavy, uchovnění a nějaké to krytí. Byl povahově naprosto vyrovnaný a pracovitý, nebylo vyhnutí, abych si po něm nevzala štěně :-)

 

Ronaldo Debyró

20.04.2002 - 19.5.2013

o: Aldo Antyny CS x m: Nastasa Debyró

Zkoušky: chovný svod, ZCH 3

Výstavy: VT, Krajský vítěz, V2, res. CACK, res. CAC, vždy výborný s pořadím

 

Rony byl rovnoceným členem naší lidské smečky a v pořadí již 3 boxer u nás. Mohu říci, že lepší povahu a oddanost jsem si u psa nemohla přát. Byl to velmi temperamentní pes ochotný udělat za úplatek míčku nebo pamlsku cokoliv. Jeho povaha byla skvělá na výcvik poslušnosti, ale bohužel nám přípravy na zkoušky překazil zákon o zákazu kupírování. To nám ale při běžném cvičení nevadí. Miloval lidi a fenečky. Ke psí konkurenci byl velmi opatrný a ostražitý. Jeho geny Debyráka se nezapřely, ale nám v životě dělal společnost a radost!!! 

 

 

Rodokmen Ronaldo Debyró

Kraj. Vítěz

ALDO ANTYNY 

BH, ZV1, Chovný 5  

Sieger Debyró

ZM,ZVV1, ZCH 5

Champ. VDH Boy v. Streifleskopf

AD, FH, SchH2 

Arco v. d. Norica 

 Franka v. Rottal    

Kraj. vítěz Itta Debyró 

ZM, ZVV1

Bond Vavřínový věnec CS

 Eržika Debyró

Vítěz třídy

Heidy z Klánochaty

ZM

Vítěz třídy
Rocky Debyró

ZM, ZVV1 

Askan v. d. Fürstenleite

  
Laura Debyró

Berta od Belzebuba

ZM

Sony Bosmet CS 

 Nicoleta Debyró   

NASTASA DEBYRÓ

ZZZ, RH-E, VZ2, RH-FLA, ZOP, Chovná 6 

Ček, kl. Ch., 2x CAC, res. CACK, 4xres. CACK, Klub. Vítěz, P. junior

Pirol Aldonar CS

ZPO1, ZV1 , Chovný 5

Inter. Ch. Mirco v. Turmblick

SchH 3, AD, FH1 

EuroSg Apoll v. Bereler Ries

 Lisa v. Turmblick 

Vítěz třídy April v. Hause Rehberg

Inter. Ch. Texas v. Hause Rehberg

Karina v. Hause Rehberg

2xCAC, ček. Kl. V., Kraj. vítěz, VT

Floranz Debyró 

ZM, ZV1, ZVV1

Vítěz třídy Torri Debyró

ZM, ZVV2

Meikel von Nassau-Oranien

Laura Debyró 

Agrippina Debyró

ZM, ZVV1  

Askan v. d. Fürstenleite

Laura Debyró

 

Náhledy fotografií ze složky Rony